جشن فروش دویست میلیون گوشی هوآوی


هوآوی، به‌ منظور برگزاری جشن فروش ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۸، نسخه‌های ویژه‌ی میت ۲۰ پرو و نوا ۴ هوآوی را به بازار عرضه می‌کند.

در خرداد ماه سال جاری گفته شد که هوآوی برای فروش حداقل ۲۰۰ میلیون گوشی در سال ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی کرده است. چند روز قبل، هوآوی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی در سال ۲۰۱۸ رکوردشکنی کرده است.

هوآوی در شرایطی توانسته به چنین حجم فروشی دست پیدا کند که در عمل بازار آمریکا را از دست داده است. دولت آمریکا، هوآوی را تهدیدی علیه امنیت ملی این کشور معرفی کرده است. درنتیجه تعداد بسیار کمی گوشی هوشمند هوآوی در بازار ایالات متحده‌ آمریکا عرضه می‌شود. در سال جاری میلادی، سری محصولات هوآوی  پی ۲۰ و هوآوی میت ۲۰ هم از سوی کاربران و هم از سوی تحلیلگران بازار، مورد توجه قرار گرفتند. براساس یکی از گزارش‌های منتشرشده، بیش از ۱۶ میلیون دستگاه از هوآوی میت ۲۰ به بازار عرضه شده است و بیش از نیمی از خریداران آن خانم‌ها بوده‌اند.

هوآوی اعلام کرده بود که از زمان عرضه‌ی این گوشی هوشمند در ماه اکتبر، بیش از ۵ میلیون دستگاه میت ۲۰  به بازار عرضه کرده است. هوآوی انتظار داشت که در خط تولید هوآوی میت ۲۰ بتواند بیش از ۲۰ میلیون دستگاه به بازار عرضه کند. اکنون، باتوجه‌به فروش ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند، هوآوی نسخه‌ی ویژه‌‌ی هوآوی میت ۲۰ پرو را به بازار عرضه می‌کند.

هی‌ بنگ، مدیر بخش گوشی‌های هوشمند هوآوی نیز ازطریق شبکه‌ی اجتماعی ویبو چین این خبر را تأیید کرده و وبسایت   GizmoChina  نیز این خبر را پوشش داده است. این نسخه‌ی ویژه به‌ رنگ زمردی از حافظه‌ی رم ۸ گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی ۲۵۶ گیگابایتی بهره می‌برد که قیمتی به‌مراتب بالاتر از گران‌قیمت‌ترین مدل گوشی‌های همین سری خواهد داشت و می‌تواند با آن‌ها رقابت کند. همچنین هوآوی برای تحقق اهداف خود، نسخه‌ی جدیدی از هوآوی نوا ۴ را به رنگ قرمز به بازار عرضه خواهد کرد.

هوآوی در پنل پشتی هر دو نسخه‌ی ویژه‌ی خود، لوگوی مخصوص گرامیداشت و یادبود فروش ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند را حک کرده که یادآور هدفگذاری فروش ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی است. هوآوی هنوز قیمت گوشی‌های جدید را اعلام نکرده است ولی انتظار می‌رود که علاقه‌مندان بتوانند هر دو مدل را از روز اول ژانویه‌ ۲۰۱۹ در ساعت ۱۰:۰۸ به وقت محلی خریداری کنند. بی‌شک حجمی از تولید این دو گوشی‌های هوشمند، به‌صورت یارانه‌ای به صدها شرکت چینی فروخته می‌شود.

بازگشت به بالا